Unikátní provětrávané fasády již i v ČR!

09 května 2015

Květen na zahradě

Zahrada je naším soukromým kusem přírody, který si můžeme dotvářet a upravovat podle našich představ. Zahrada může plnit mnoho funkcí. Stejně jako je interiér domu rozdělen do několika místností podle účelu použití, tak i zahrada může být rozdělena do několika zón s různými funkcemi. Jedna část zahrady může sloužit k příjemné relaxaci a odpočinku, jiná ke hře dětí, další k setkávání a posezení s rodinou a přáteli. Často je součástí i užitková zahrádka. Bez ohledu na to z kolika zón je složena, měla by zahrada působit jako jeden harmonický, sladěný a propojený celek určitého stylu.

V květnu na zahradě

Jak to vypadá v květnu na její zahradě nás nechala nahlédnout nadšená zahradnice, paní Monika Ž..
Image
Přední záhon byl založen předloni na podzim. Základ tvoří okrasné traviny, doplněné o jarní cibuloviny (v květnu již odkvetlé narcisy a krokusy). Pro oživení majitelka přidala do záhonu i třezalkynáprstníkkopretinysasanky a krásnou červenolistou kanu.
Kvetoucí okrasný česnek

Zadní záhon je čerstvě založený.  Jeho aktuální dominantu tvoří krásně kulovitě kvetoucí okrasný česneklilie a orlíček, dále tu najdete  rozrazilyšalvěje a růže.
V pozadí pod borovicí kvete růžovou barvou azalka.


Bylinky

Příprava bylinné zahrádky – sběr kultivarů pro pozdější výsadbu. Vpravo tymián, mateřídouška, rozmarýn, různé druhy oregana, šalvěje, nalevo pak různé druhy máty meduňky


Kanadské borůvky
Kanadské borůvky v plném květu...

rakytník
V zahradě je místo i pro několik rakytníků, z jejichž plodů paní Monika vyrábí výtečný a zdraví velmi prospěšný sirup.

Image

Máj je obdobím květu pro orlíčky různých barev.


Skalka z opuncií

Chloubou majitelky je krásná skalka z opuncií.
Nad skalkou se paní Monika rozhodla na místě původního živého plotu vytvořit nový levandulový záhon... Image
Záhon z léčivých i okrasných levandulí různých druhů v budoucnu krásně provoní terasu u domu. Blíže domu budou vyšší druhy levandulí (vysoké až 1 metr), směrem ke skalce nižší levandulové keříky (cca 35 - 50 cm vysoké).
Odstranění živého plotu nad skalkou také terasu krásně prosvětlí a otevře výhled do pěstěné okrasné zahrady.
poměnkovec, brslen a dlužichy

V polostínu modře kvete poměnkovec, za ním se výraznější barvou hlásí brslen a následují různé kultivary dlužich s barevnými listy.

svída a klanopraška čínská

V popředí pestrolistá svída a za ní se pne vzhůru klanopraška čínská (Schizandra), která má na podzim jedlé červené bobule. Je to léčivka využívaná i v medicíně. 
Paní Monika má překrásnou zahradu, o kterou se vzorně stará, a jistě se na ni ještě v příštích měsících podíváme, abychom zjistili, co nového na zahradě děje. Můžete se, jako mi, už těšit...

Sdílet:

 
Zpět nahoru
Copyright © 2014-2016 Vše o bydlení. Designed by OddThemes