Unikátní provětrávané fasády již i v ČR!

16 listopadu 2015

Terče pod dlažbu a terasy


rektifikační terč pod dlažbu Buzon
Terče pod dlažbu či terasu jsou skvělým pomocníkem při stavbě terasy. Všeobecně se dá říci, že se jedná o plastové terče buď z tvrdého plastu, polypropylenu, (tzv. rektifikační terče) nebo o gumové terče pod dlažbu.

Plastové terče pod dlažbu z polypropylenu (rektifikační terče)

Plastové terče pod dlažbu z polypropylenu jsou podstavce, které umožňují nejen uchycení jednotlivých dílů dlažby nebo podkladního roštu terasy, ale často lze pomocí nich také upravit spád plochy. To umožňuje přídavný sklonový korektor, který u jednoduchých gumových terčů není.

Plastové terče pod dlažbu z polypropylenu o nejnižších výškách (od 11 mm výšky podstavce) mají pevně stanovenou, neměnnou výšku.
Vyšší podstavce (u rektifikačních terčů Buzon je to např. od terče výšky 28 mm), bývají výškově nastavitelné milimetr po milimetru, takže můžete zcela přesně vyrovnat jakoukoliv nerovnost v podkladu terasy. Proto se s těmito terči pod dlažbu můžete setkat také pod označením rektifikační terče.
Tím, že jsou terče stavitelné, umožňují montáž terasy či pokládku dlažby i v místech s nerovným terénem nebo na ploše s většími výškovými rozdíly. Pomocí rektifikačních terčů si můžete postavit vyvýšenou terasu k domu či kolem bazénu.
Další výhodou využití terčů pod dlažbu či terasu je fakt, že pod plochou vzniká prostor pro vedení potrubí a dalších rozvodů. To je šikovné hlavně v okolí bazénů.
Rektifikační terče je narozdíl od gumových podložek pod dlažbu možné použít jak pro pokládku dlažby na terče, tak pro uchycení a podepření podkladního roštu dřevěné nebo wpc terasy.

Gumové terče pod dlažbu

Gumové terče pod dlažbu neboli gumové podložky pod dlažbu jsou jednoduché pryžové podložky z měkkého plastu. Jsou vyráběny od výšky již 3 mm a proto jsou vhodné i pro místa, kde je omezen prostor pro celkovou výšku venkovní podlahy. Dobře také tlumí nárazy.

Gumové terče pod dlažbu mají pevnou výšku (nejsou výškově nastavitelné) a jsou určeny pouze k podepření dlažby, nelze je použít pro podepření roštu terasy. Jejich předností je nižší cena, nedostatkem malá variabilita a minimální příslušenství.

Sdílet:

 
Zpět nahoru
Copyright © 2014-2016 Vše o bydlení. Designed by OddThemes