Unikátní provětrávané fasády již i v ČR!

26 dubna 2016

Laminátové kuchyňské pracovní desky

Ilustrační foto - laminátová kuchyňská pracovní deska


Při výběru vybavení kuchyně řešíme skloubení praktičnosti a zároveň cenové přijatelnosti.
Tak je to i u kuchyňské pracovní desky.


Laminátové pracovní desky se v kuchyních používají nejčastěji. Jejich hlavní předností je přijatelná cena, velmi dobré vlastnosti a snadná údržba.

Laminátové kuchyňské desky jsou lehké, dobře se opracovávají a jsou dostatečně odolné proti vysokým teplotám (až do 100 °C) i chemikáliím. Jejich povrch je otěruvzdorný a hygienicky nezávadný, ale je trochu méně odolný vodě (vlhkosti) a dá se snadno poškodit. Proto vždy používejte při naklepávání masa a krájení prkénko.

Další výraznou výhodou je bohatý výběr vzorů, díky čemuž je možné velmi dobře sladit pracovní desku s ostatním vybavením kuchyně. Jsou to jak dekory nejrůznějších dřevin, tak dekory kamene nebo také široké palety barev.
Navíc je ve stejném dekoru možné pořídit i laminátovou desku za kuchyňskou linku v síle 10 – 18 mm.


Laminátové kuchyňské pracovní desky na míru

Nejběžnější hloubka laminátových pracovních desek je 60 cm. Sehnat se však dají i hlubší kuchyňské pracovní desky, o hloubkách 70, 80 nebo dokonce i 90 cm.
Hlubší deska je výhodná zejména pokud potřebujete za spodní kuchyňské skříňky schovat i rozvody vody a odpad, pokud je není možné zasekat do stěny.

Tloušťka laminátových desek bývá nejčastěji 28, 30 či 38 mm a délka může dosáhnout v jednom kuse až 410 cm, což je také velkou předností tohoto materiálu.

Sdílet:

 
Zpět nahoru
Copyright © 2014-2016 Vše o bydlení. Designed by OddThemes