Unikátní provětrávané fasády již i v ČR!

15 července 2016

Dřevěné terasy z termoborovice konkurují exotickým dřevinám

Dřevěná terasa z termoborovice


Stále častěji využívaným materiálem při stavbě dřevěných teras je termoborovice. Pod tímto názvem se skrývá tepelně upravené borovicové dřevo, pocházející zpravidla z Finska či sousedních severských oblastí. Setkat se můžete také s obchodním označením borovice ThermoWood®.

V čem je termoborovice výjimečná?

Při procesu tepelné úpravy je dřevo vystaveno vysokým teplotám, které zahubí jakékoliv choroboplodné zárodky i larvy škůdců. Dřevo je tímto procesem také zbaveno živin, které by případné další škůdce nalákaly. Navíc dojde k vylepšení dalších vlastností, jako je objemová stálost a odolnost proti povětrnostním vlivům.
Takto ošetřené dřevo má i bez ochranných nátěrů udávánu životnost minimálně 30 let, tedy vlastnost, ve které může konkurovat i cenově nákladnějším tropickým dřevinám.

Termoborovice na dřevěné terasy i fasády

Použití termoborovice je široké. Velmi často je využívána pro dřevěné obložení fasád, ale také v interiérech pro obložení stěn v saunách.

Poslední dobou se také těší stále rostoucí oblibě při stavbě dřevěné terasy. Je cenově dostupnější než exotické dřeviny a přitom nabízí dlouholeté používání a relativně snadnou údržbu.

Foto z realizace poskytl p. Novák, firma Terasy Expert s.r.o..

Sdílet:

 
Zpět nahoru
Copyright © 2014-2016 Vše o bydlení. Designed by OddThemes