Unikátní provětrávané fasády již i v ČR!

17 února 2017

Jak na pokládku keramické dlažby atypického tvaru?

Pokládka keramické dlažby tvaru lichoběžníku na podstavce BUZON BC série

Nabídka druhů a formátů keramické dlažby je v dnešní době velmi široká. Pokud chceme oživit exteriér netradičním tvarem dlažby, můžeme se dostat před dilema, jak tuto atypickou, zpravidla nepravoúhlou dlažbu položit. 
Pokládka suchou cestou je velmi pracná na přípravu a dokonalé vyrovnání podkladu. Ne vždy je vhodná i z důvodů odvodu vody. 
Naštěstí i při pokládce keramické dlažby atypického tvaru je možné využít stavitelné podstavce, známé také pod označením rektifikační terče. Většina stavitelných podstavců na našem trhu je sice určena pro podepření dlažby s pravými úhly, najdou se zde však i takové, které podepřou dlažbu s úhly menšími či většími. Těmi jsou stavitelné podstavce pod dlažbu BUZON pod označením BC. 

BUZON BC stavitelné podstavce pod dlažbu

BC stavitelné podstavce pod dlažbu jsou jedinečné svou hlavou. Ta nenabízí pouze klasické umístění mezerníků do kříže (tj. úhel 90 stupňů), ale dokonce dalších 16 pozic, pro úhly od 30ti do 120ti stupňů. Mezerníky mají navíc kruhový základ a je možné je natočit tak, aby dobře přiléhaly ke straně dlaždice. Pomocí stavitelných podstavců BUZON BC série tedy můžete položit jak dlažbu tvaru lichoběžníku, šestiúhelníku, trojúhelníku i dalších nestandardních tvarů. Navíc můžete na jedné terase kombinovat i dlažbu několika různých tvarů a formátů.

Architekty bývají BC stavitelné podstavce BUZON vyžívány například u veřejných fontán, kde umožňují skrytí vodního potrubí i dobrý odtok a zároveň možnost originálního a zajímavého designu pochůzí plochy.

Sdílet:

 
Zpět nahoru
Copyright © 2014-2016 Vše o bydlení. Designed by OddThemes